Napsali o nás

Den s policisty se dětem moc líbil
27.07.2006 - Chebský deník

Chebsko/Bečov nad Teplou - Den plný zábavy i poučení prožily děti, které strávily týden na letním táboře Českého Červeného kříže v areálu Komtesa v Bečově nad Teplou. Jeden z posledních dnů prožily s policisty, kteří pro ně připravili zajímavý program.
Na Komtese pobývaly děti z Dětského domova v Chebu, Krajského studijního střediska v Plzni, a s nimi i klienti Ústavu sociální péče pro mentálně postižené Pata ze Skalky. "A všichni si báječní rozuměli," předeslala Marie Schweinerová z Českého Červeného kříže Plzeň.
"Takovýto den s policisty organizujeme už několikátým rokem a vždy jsme velice spokojeni nejen my, ale hlavně děti. I letos to bylo super, policisté dětem udělali přednášky, například o prevenci kriminality, z dopravní výchovy a podobně, " pochvalovala si tuto iniciativu Marie Schweinarová. "Karlovarští policisté, kteří nám vždy vycházejí maximálně vstříc, si rozdělili děti. Pavel Valenta chlapce seznámil se zákonnými normami pro děti do patnácti let a pak jim ukázal práci s počítačem. Preventistka Zdeňka Papežová zase poučila dívky o nebezpečích, které by jim mohla hrozit, a vysvětlila jim, jak se mají bránit," zajala výčet programu pracovnice.
Dopravní policisté potěšili hlavně kluky, když jim ukázali služební vůz i s jeho vybavením. "děti si mohly prohlédnout i výstroj policisty, nadšené byly ukázkami bojového umění i služebními psy, jejichž výcvik jim předvedli psovodi z karlovarské okresní policie a z cizinecké a pohraniční policie," doplnil mluvčí policie Pavel Valenta. Ukázky práce psovodů nebyly ledajaké. "Byly to ukázky poslušnosti, vyhledávání výbušnin a zadržení nebezpečného pachatele," doplnil mluvčí. A jak už to tak se cvičenými psy bývá, po oficiálním předvedení se ostří chlupáči změnili v trpělivé mazly, které si děti mohly bez obav pohladit.

  
Návrat zpět na seznam článků
 
oddělovací čára

Počet návštěv:  385026|  ©2006 - 2015 DOZP Pata Hazlov tvorbawww.fotoas.cz