Napsali o nás

Celostátní finále SENI Cupu v Kladně opět vyhráli borci z Paty
06.06.2007 - Listy Ašska

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA ve spolupráci s spolkem "Dom Pod Słońcem" se rozhodli zorganizovat a uskutečnit výjimečnou akci: Mezinárodní fotbalovou ligu postižených osob SENI Cup. Od roku 2000 se na evropských hřištích pořádají fotbalová utkání v rámci této Ligy. V počátcích turnaje se fotbalová utkání konala pouze na území Polska, časem se Liga rozšířila i do dalších zemí. Loňské ligové zápasy se konaly na území Polska, Ruska, Ukrajiny, Maďarska, Slovenska, Čech, Německa a Litvy. Z kvalifikačních turnajů postoupilo 24 nejlepších týmů, které se ve dnech 27.-29.6.2006 střetly v Toruni na turnaji finálovém.
Díky Lize SENI Cup získal fotbal popularitu mezi postiženými a společnost měla příležitost si uvědomit, že lidé s mentálním a fyzickým postižením mají také právo i schopnosti účastnit se sportovních utkání a začlenit se tak do normálního společenského života. SENI Cup má nezanedbatelný vliv na formování charakteru účastníků i na jejich schopnost umět si poradit s nepřízní osudu. Liga vytváří perfektní podmínky pro účast postižených osob na sportovních aktivitách i v soutěžení, které patří mezi hlavní impulsy a stimulátory fyzického rozvoje. Turnaje završují úsilí postižených vynaložené na trénink i na intenzivní přípravu na závod. Díky tomu dávají obyvatelům sociálních ústavů smysl života. V Lize SENI Cup je každý, kdo se zúčastnil, vítězem. SENI Cup umožňuje postiženým poznat zdravé soutěžení, pocit rovnosti i pouto přátelství, a hlavně perfektní zábavu.
Mužstvo Domova pro osoby se zdravotním postižením na Patě vyhrálo celostátní finále SENI Cupu v kladně a postupuje do mezinárodního kola, které se koná 3.-5.7.2007 v Toruni v Polsku. Na snímku v horní řadě zleva: V.Janousch, P.Prokopius, trenér Ing.F.Komanec, J.Vincenc, Č.Brantl, řidič K.Zoubek. V dolní řadě zleva M.Jindra, M.Gerik, A.Rejková

  
Návrat zpět na seznam článků
 
oddělovací čára

Počet návštěv:  385032|  ©2006 - 2015 DOZP Pata Hazlov tvorbawww.fotoas.cz