Napsali o nás

Hazlovští sportovci v Polsku uspěli
19.07.2007 - Hejtmanské listy

Mezinárodní finále fotbalového turnaje SENI CUP pro sportovce s mentálním či fyzickým postižením proběhlo první červencový týden v polské Toruni.
Kromě fotbalistů z Ruska, Maďarska, Slovenska a dalších zemí se ho účastnil také tým Domova pro osoby se zdravotním postižením PATA v Hazlově u Aše. Hazlovské sportovce přivítal v polském městě perníku déšť, který komplikoval průběh celého turnaje.
25 týmů bylo rozlosováno do čtyř skupin, přičemž fotbalisté z Hazlova byli zařazeni do skupiny D. V prvních dvou zápasech se jim na mokrém povrchu příliš nedařilo, vítězství našim barvám přineslo až utkání s Polskem.
Po závěrečné remíze nakonec zástupci Čech skončili ve své skupině pátí."Naši hráči měli nejvyšší věkový průměr, což se na celkovém výkonu muselo odrazit," komentoval výsledek trenér František Komanec a dodal:"Z turnaje máme dobrý pocit, elán nás neopouští a víme, kde je třeba přidat."
Mezinárodní fotbalová liga postižených osob pořádá SENI CUP na evropských hřištích už od roku 2000. Letošním vítězem finále v Toruni se stal ruský Irkutsk.

Autor: Jana Pavlíková   


Návrat zpět na seznam článků
 
oddělovací čára

Počet návštěv:  385030|  ©2006 - 2015 DOZP Pata Hazlov tvorbawww.fotoas.cz