Napsali o nás

Klienti ústavu vybojovali v Polsku páté místo
28.07.2007 - Chebský deník

HAZLOV - Fotbalový tým Domova pro osoby se zdravotním postižením Pata si užil turnaj ve vojvodském městě Toruń. Fotbalové družstvo Domova pro osoby se zdravotním postižením 'Pata' u Hazlova se vydalo soutěžit do vojvodského města Toruń v Polsku na turnaj Seni Cup. Po příjezdu do města se hráči ve složení Václav Janousch, Čeněk Brantl, Milan Gerik, Petr Prokopius, Jan Vincenc, Anna Rejková a Manfréd Jindra podívali na divadelní představení a také si prohlédli krásy polského města.
Po oddechovém dni začal boj o přední příčky. "Bohužel pršelo vždy alespoň několik hodin," sdělil vedoucí pracovník sociální péče hazlovského domova 'Pata' Milan Kubík. "Proto se hrálo na mokrém povrchu, leckdy i za deště," pověděl.
Ačkoliv mělo družstvo nejstarší věkový průměr, a to padesát let, zahanbit se od mladších rozhodně nenechalo. Turnaje se zúčastnilo pětadvacet týmů, ale hráči z Hazlova vybojovali krásné páté místo. Svůj podíl na tom jistě má i trenér František Komanec. "Bohužel nám o jednu branku 'uteklo' třetí místo," řekl Kubík.
O hráče se organizátoři starali přímo vzorně."Organizace turnaje, stravování i ubytování bylo na velice dobré úrovni," potvrdil pracovník sociální péče. Výlet nebyl pouze ve znamení her. Pro potěšení se konal ve večerních hodinách integrační večer v Toruńské pevnosti.
Osloveným občanům Chebu se líbí, že mají klienti takové možnosti. "Myslím si, že je skvělé, že se postiženým lidem pracovníci domova takto věnují," pověděla třicetiletá Hana Dvořáková z Chebu. "Obzvlášť, když jen nesportovali, ale měli také možnost se dostat do města."
NENECHALI SE ZAHAMBIT MLADŠÍMI! Ačkoliv byl věkový průměr hráčů nejvyšší, "nechali za sebou" dvacet týmů. Fotbalisté z Paty totiž vybojovali krásné páté místo. Z toho se jistě neradovali jen oni, ale i trenér František Komanec.

Autor: Václava Simeonová  
Návrat zpět na seznam článků
 
oddělovací čára

Počet návštěv:  385026|  ©2006 - 2015 DOZP Pata Hazlov tvorbawww.fotoas.cz