Napsali o nás

Jirka má šanci na nový život
26.10.2006 - Chebský deník

Hazlov - Těžké dětství, život bez otce a matky, mozková cévní příhoda, teta, která už na jeho výchovu sama nestačí, zbavení svéprávnosti a život v ústavu sociální péče (ÚSP). Tím vším si musel projít dnes 25letý Jiří, který žil do letošního léta v ÚSP Pata v Hazlově. Nyní mu svitla naděje na lepší život. Jiří se vlastní iniciativou, svou pracovitostí a za pomoci personálu Paty dostal do ÚSP Zbùch, kde se chce vyučit zahradníkem a vést normální život. Dokonce si našel i lásku.
Když bylo Jirkovi šest let, postihla ho mozková příhoda s těžkou pravostrannou hemiparézou," sdělila Romana Bartošová, instruktorka sociální péče ÚSP Pata. "Utrpěl psychický šok. Zvláštní školu vychodil s potížemi. Poté se dostal k nám do ÚSP Pata."
Na nový život v ústavu si Jiří zvykal velmi špatně. Stýskalo se mu po rodině. Po několika měsících se spřátelil s místními obyvateli a s personálem. Dnes už je soběstačný a zaměstnanci Paty mu přejí v jeho dalším životě hodně úspěchů.
"Jiřík byl velmi šikovný a nebál se ani těžké práce," řekla ředitelka ÚSP Pata Jaroslava Víšová. "Skládal uhlí, staral se o skleníky a nebál se ani lopaty. Rád sportoval, a také se staral o zvířata. Máme zde kozu s kůzlaty, ovci a dva německé ovčáky. Zkrátka, cokoliv jsme potřebovali, s tím nám pomohl. Jsem přesvědčená o tom, že kladně působil na kluky v okolí. Až se vyučí zahradníkem, budeme se mu snažit najít bydlení venku, aby se nemusel vracet k nám nebo zůstávat ve Zbùchu. Mám na mysli chráněné bydlení mimo ústav sociální péče. Zaslouží si najít práci a žít normální život. Doslechla jsem se, že si ve Zbùchu našel i svou lásku. Všichni jsme za to moc rádi a ze srdce mu to přejeme," dodala ředitelka.

Autor: Michaela Krechlerová  
Návrat zpět na seznam článků
 
oddělovací čára

Počet návštěv:  385036|  ©2006 - 2015 DOZP Pata Hazlov tvorbawww.fotoas.cz