Napsali o nás

Klienti z Paty vyrazili na výlet do přírody
15.09.2007 - Chebský deník

Užít si přírodních krás v okolí obce Svojšín se vydaly v uplynulém týdnu více než tři desítky klientů Domova pro osoby se zdravotním postižením Pata v Hazlově.
"Na pětidenní pobyt v chatkách se všichni moc těšili a i když počasí výletníkům nepřálo, dokázali si tábor pěkně užít," řekl vedoucí obslužné péče Milan Kubík. "Do Svojšína jezdíme pravidelně už několik let vždy týden před prázdninami, kdy pomáháme s přípravami a chystáme tábor na prázdninový pobyt dětí, a týden v září, kdy se prostor uklízí, chatky a celý areál se opět zazimuje."
Klienti přijeli na tábor z Hazlova autobusem a přestože počasí nebylo zrovna ideální, vyráželi snad každý den na turistické výlety. Nejvíce se jim líbil skalnatý výběžek nad táborem, kde se tyčí vyhlídkový altán. K němu se dalo vystoupat po stezce. Místo je přímo ideální k pozorování překrásné okolní přírody a meandrů řeky Mže, která protéká poblíž"
"Z tábora je to kousek do Stříbra a tak někteří klienti neodolali a namísto vlakem se do města vydali po svých," pokračuje Milan Kubík. "Navštívili jsme i nedaleký tábor v Ošelíně. Tábor Radar, který nám bezplatně zapůjčuje společnost Sokolovská uhelná, má mezi našimi klienty takový ohlas, že se mnozí už dnes těší na příští rok."

Autor: Jitka Dolanská   
Návrat zpět na seznam článků
 
oddělovací čára

Počet návštěv:  385026|  ©2006 - 2015 DOZP Pata Hazlov tvorbawww.fotoas.cz