Napsali o nás

Sportovci soutěžili na 15. Olympiádě
17.08.2010 - Chebský deník

V Domově pro osoby se zdravotním postižením známého pod jménem Pata u Hazlova se konaly XV. Letní olympijské hry. Klienti zařízení dostali na konci olympiády různé ceny.

„Zamrzelo nás počasí, které se nám pokazilo,“ řekla ředitelka domova Jaroslava Víšová. „Jeden den jsme tu měli hezké počasí a uvítali jsme tady šermíře a hasiče. Máme tu návštěvu děvčat z Domova Pramen v Mnichově,“ informovala Víšová. „Původně jsme u nás pořádali pouze sportovní odpoledne, ale nakonec jsme si před lety řekli, proč neudělat olympiádu,“ uvedla Jaroslava Víšová.

„Tentokrát jsme ji pořádali již po patnácté.“Klienti domova soutěžili v různých disciplínách, mezi kterými nechyběl Hod na pyramidu, Kuželky, Skok v pytli, Slalom s míčkem a další. Na konci celé olympiády dostali klienti Paty zajímavé ceny. Sami klienti si Olympiádu pochvalovali. „Olympiáda se nám líbí, máme rádi všechny disciplíny, nevybíráme si, i když nevyhrajeme, hlavně že jsme se zúčastnili,“ řekl sportovec Jindřich s družkou.

„Chceme poděkovat organizátorům za přípravu a to, že to s námi během olympiády vydrželi. Samozřejmě chci poděkovat paní ředitelce,“ dodali nakonec. „Docela to tu jde, nebudu zas tak moc chválit. Z disciplín nemám ráda žádnou, ale byla jsem dobrá v chůzi a skákání v pytli,“ řekla účastnice olympiády Anička. „Moc ráda bych poděkovala sponzorům,“ doplnila. Radost ze soutěží měl i sportovec Honza. „Baví mě hodně sport, nejvíc fotbal. Jinak pracuji v prádelně a vstávám v 5 hodin,“ řekl.

Autor: Redakce Chebský deník  
Návrat zpět na seznam článků
 
oddělovací čára

Počet návštěv:  385038|  ©2006 - 2015 DOZP Pata Hazlov tvorbawww.fotoas.cz